نوارپیچ اتوماتیک غلتکی لوله

تهیه شده توسط شرکت میراب صنعت

نوارپیچ اتوماتیک غلتکی لوله

از دستگاه نوارپیچ اتوماتیک غلتکی به منظور نوارپیجی لوله در سایز های 2 اینچ به بالا استفاده می شود. این دستگاه به منظور نوارپیچی لوله های سایز متوسط و بزرگ طراحی شده و به شکل ثابت در محل کارخانه یا کارگاه نصب می شود. این دستگاه در قسمت جلو و عقب دارای سیستم غلتک (غلطک یا رولر) بوده و امکان نوارپیچی لوله های 12 متری را در محدوده سایز 2 اینچ به بالا با نوارهای با عرض 2 و 4 اینچ فراهم می کند.
 
از مهمترین مزایای این دستگاه می توان به امکان نوارپیچی دو نوار به صورت همزمان، امکان کنترل کشش و همپوشانی نوار، پیوستگی و یکنواختی کامل نوار، کاهش نیروی انسانی و افزایش سرعت نوارپیچی تا ده برابر حالت دستی اشاره نمود. برق ورودی دستگاه تک فاز 16 آمپر می باشد و دارای سیستم جلوبرنده، سیستم نوارپیچی و سیستم کنترل کشش نوار می باشد. به منظور اتوماسیون فرایند نوارپیچی از دو سیستم موازی موتور، گیبرکس و اینورتر به منظور کنترل سرعت فرایند نوارپیچی و هم پوشانی یا اورلپ استفاده می شود.
مزایای استفاده از دستگاه نوارپیچ غلتکی لوله
دستگاه نوارپیچ غلتکی لوله به منظور نوارپیچی اتوماتیک لوله با هدف کاهش نرخ خوردگی مورد استفاده قرار می گیرد. در اين دستگاه حلقه نوار در محل های مورد نظر روی دستگاه قرار می گيرند، سپس تنظيمات دستگاه برای ايجاد درصد هم پوشانی مناسب اعمال می گردد. سرعت پيشروی و کشش نوار توسط سیستم های مربوطه تنظیم شده و دستگاه روشن می شود. در این روش نوارپیچی به طور کاملا اتوماتيک و بدون دخالت اپراتور انجام می پذیرد.