کوپن گذاری بر خط

تهیه شده توسط شرکت میراب صنعت

تجهیزات کوپن گذاری برخط

استفاده از کوپن‌های خوردگی رایج‌ترین روش برای اندازه‌گیری خوردگی داخلی است و برای ایجاد یک خط پایه مانیتورنگ بسیار مهم است. کوپن هولدر ریترکتبل یا برخط هم برای کوپن نواری و هم فلاش دیسک موجود هستند.
کوپن هولدر نواری رایج‌ترین انواع نگهدارنده‌های کوپن است و امکان نصب کوپن‌ها به صورت دوتایی تکی فراهم می کند. این نوع از هولدر برای مکان‌هایی که ایجاد اختلال در جریان یا توپک رانی نگران کننده نیست بسیار مناسب می باشد. کوپن هولدرهای نواری را می‌توان بمنظور بررسی بالا، پایین یا وسط خط نصب نمود.
کوپن هولدر فلاش دیسک برای نظارت بر شرایط محیطی در امتداد دیواره لوله، با قرار دادن کوپن همسطح با دیوار طراحی شده است. فلاش دیسک نیازی به جهت گیری خاصی برای جریان محصول ندارد و در عملیات توپک رانی تداخلی ایجاد نمی کند.
تجهیزات کوپن گذاری برخط یا کوپن هولدر ریترکتبل با استفاده از اکسس فیتینگ کم فشار و ریترکتور ، امکان تعویض آسان و سریع کوپن ها را بدون قطع جریان فراهم می کند. این تجهیز برای خطوط تا 10 بار قابل استفاده می باشد.

کاربرد

کوپن هولدر ریترکتبل یا برخط از طریق یک مجموعه اکسس فیتینگ کم فشار در خط نصب می شود. هولدر با یک محافظ یکپارچه ساخته شده است تا از خروج کامل آن از اکسس فیتینگ جلوگیری کند.
بسته به شرایط خاص سایت، اکسس فیتینگ ممکن است در هر موقعیتی از خط قرار گیرد، که به کوپن ها اجازه می دهد در محل نظارت مورد نظر قرار گیرند. اکسس فیتینگ ممکن است در پایین خط به عنوان یک مجموعه ترپ مایع برای مانیتورینگ شرایط خط پایین استفاده شود. هنگام قرار دادن اکسس فیتینگ بر روی هر جهت اطراف لوله، باید به ایجاد فاصله کافی برای استفاده از ریترکتور توجه شود.