تجهیزات خوردگی در محیط حاوی سولفید هیدروژن

تهیه شده توسط شرکت میراب صنعت

خوردگی در محیط حاوی هیدروژن سولفید

آزمایشگاه گاز ترش به عنوان یک کالای سرمایه ای و به منظور بررسی عملکرد فولادهای مورد استفاده در ساخت لوله در شرایط حضور گاز ترش (فولاد های API) استفاده می شود. با توجه به استفاده بسیار گسترده از این نوع از لوله ها در خطوط نفت و گاز کشور، اطلاع از استاندارد بودن لوله ها ضروری می باشد. این آزمایشگاه و مجموعه آزمایش ها امکان بررسی عملکرد این نوع از لوله ها به منظور اطمینان از مقاومت به گاز ترش بودن لوله را فراهم می سازد. به همین دلیل دارا بودن این آزمایشگاه به منظور بررسی محصول تولیدی در کلیه مراحل تولید لوله اعم از تولید تختال، نورد و لوله سازی ضروری می باشد. علاوه بر شرکت های تولید کننده لوله، شرکت های مصرف کننده لوله نیز موظف به بررسی لوله از نظر مقاومت به گاز سولفید هیدروژن می باشند. به همین دلیل علاوه بر شرکت های فولاد ساز، نورد و شرکت های لوله ساز، شرکت های نفت و گاز و شرکت های خطوط انتقال نیز به فراخور استفاده از این نوع از لوله ها موظف به بررسی کیفیت محصول مورد استفاده در خطوط انتقال خود می باشند. به طور خلاصه خریداران عمده و بالقوه این محصول را میتوان به شکل زیر دسته بندی نمود:

  1. شرکت های تولید کننده لوله های مقاوم به گاز سولفید هیدروژن شامل شرکت های فولاد ساز، شرکت های نورد و شرکت های لوله ساز.
  2. شرکت های استفاده کننده از لوله های مقاوم به گاز سولفید هیدروژن شامل شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی، شرکت نفت فلات قاره، شرکت لوله و خطوط انتقال و شرکت های پیمانکار خطوط لوله.

آزمایشگاه گاز ترش به منظور انجام آزمون های HIC و proof ring به شکلی طراحی و ساخته شده است که محیطی امن جهت استقرار نفرات، هود و تجهیزات تست ایجاد می کند. همچنین این آزمایشگاه علاوه بر طراحی به شکل آزمایشگاه، دارای سیستم گرمایش و سرمایش، محل نصب کپسول در خارج از ساختمان، محل نصب fume hood، سیستم مانیتورینگ از راه دور، مخزن خنثی سازی، دریچه اضطراری تخلیه هوا به منظور کاهش خطرات گاز H2S، سیستم شیر برقی به منظور قطع سریع جریان گاز و دارای gas detector با امکان دستور دهی به شیر برقی و سیستم تهویه اضطراری تخلیه هوا و سیستم ماسک برای محیط H2S می باشد. شرکت دانش بنیان میراب صنعت از شرکت های پیشرو در ساخت آزمایشگاه و تجهیزات انجام تست در محیط حاوی H2S می باشد. علاوه بر آزمایشگاه گاز ترش، تجهیزات اصلی این آزمون ها شامل چمبر تست HIC، پروف رینگ، آزمون خمش چهار نقطه ای، هود مخصوص گازهای بسیار سمی، آزمون نفوذ پذيری هيدروژن و آزمون وزن مرده نیز از جمله محصولات این شرکت در زمینه بررسی عملکرد مواد در محیط گاز ترش می باشد.

محصولات مرتبط با آزمون های آنالیز خوردگی شرکت میراب صنعت در محیط حاوی H2S به شرح زیر می باشد.

فیوم هود

Fume Hood

فیکسچر خمش ۴ نقطه‌ای

Four Point Bending Test

آزمایشگاه H2S

H2S Laboratory

آزمون‌ HIC

HIC test

آزمون پروف رینگ

Proof Ring

آزمون وزن مرده

Dead Weight Test

آزمون نفوذ پذیری هیدروژن

Hydrogen Permeability Test