معرفی ابزار رتریور و سرویس ولو و اجزای آن

تهیه شده توسط شرکت میراب صنعت

رتریور و سرویس ولو

رتریور ابزار دقیقی است که اجازه می‌دهد تا تجهیزات و ابزارهای مختلف را از طریق اکسس فیتینگ بدون کاهش فشار از خط لوله به شکل ایمن و آسان وارد و خارج کرد. با استفاده از شیر سرویس، فشار سیستم به طور ایمن به ابزار منتقل می‌شود که اجازه می‌دهد شیر باز شود و عملیات رتریور انجام شود. چرخش و انتقال به داخل و خارج اتصالات توسط دو دسته قابل تنظیم، کنترل می‌شود.

گیره‌ی پشت، که همراه با شیر سرویس (service valve) استفاده می‌شود، به فشار خط اجازه می‌دهد تا به آرامی به مجموعه داخلی رتریور وارد شود. فشار متعادل به دست آمده امکان قرار دادن و بازیابی آسان را تحت فشارهای عملیاتی کامل تا 6000PSI (41.3MPa) در صورت استفاده با شیر سرویس 6000PSI را می‌دهد.

اجزای اصلی رتریور عبارتند از: مجموعه سر، لوله چرخشی، لوله انتقال و مجموعه آداپتور سوکت. آب بندی داخل واحد با اورینگ های ویتون و آب بندهای تفلون دینامیکی آغشته به گرافیت انجام می‌شود. یک مجموعه دریچه تخلیه با یک فشار سنج در موقعیت مناسب اجازه می‌دهد تا فشار وارد شده به رتریور به راحتی خوانده و تأیید شود.

شیر سرویس یک شیر قابل حمل است که همراه با ابزار رتریور استفاده می‌شود. شیر سرویس به منظور آماده سازی برای بازیابی پلاگ، روی یک اکسس فیتینگ متصل می‌شود. سپس ابزار رتریور به شیر سرویس متصل می‌شود. فشار سیستم در ابزار رتریور با جدا کردن پلاگ برابر می‌شود.

دانلود ادامه مطلب …

رتریور و سرویس ولو
رتریور و سرویس ولو